| EyesSad17 a întrebat:

Credeti ca meseria de tatuator este o meserie de viitor ^^? va rog o parere funda ^^ (sper ca da ) tare as vrea sa ma fac tatuator ^^

Răspuns Câştigător
| cristina100ify a răspuns:

Nu e deloc buna ideea. Putini vin la tatuat sau poate nimeni.

11 răspunsuri:
| Aleeee15 a răspuns:

Nu te supara, dar nu prea este o meserie de viitor! big grin
se castiga cat de cat bine, dar vei ramane doar un simplu tatuor ^^.

Dar daca asta este dorinta ta, sigur, fa-te tatuor! big grin ^^

| AnonimNeamt a răspuns:

Da,daca ai mult talent o sa faci foarte multi bani in anglia acolo se fac ff multe tatuaje... funda?

| sabin89 a răspuns:

Ti-as recomanda sa te orientezi spre altceva, o meserie mai "nobila". Tatuarea face parte din relele acestei lumi, alaturi de abuzul de alcool, de fumat s.a.

| crisiss a răspuns:

Pai meseria te tatuator ar fi una profitabila daca te-ai afla in LA asa in Romania nu prea cred ca ai duce-o foarte bine sincer sa fiu mai bine ai castiga din constructii sau mecanica decat din asta deoarece in Romania cel putin nu cred ca sunt multi innebunit dupa aceasta moda deci eu te sfatuiesc sa dai la alt ceva daca ai talent in acest domeniu al artelor plastice sunt destule cum ar fi dizaner sau altele nu stiu acum dar daca iti doresti in acest domeni mai cauta ca sunt destule bftwinking

| EyesSad17 explică (pentru sabin89):

Hai ma ca nici chiar asa ^^nu sunt ei asa ^^ la referire la abuzul de alcool^^

| Macabre a răspuns:

În primul rând trebuie să ai foarte mult talent la desen,şi multă imaginaţie,cât de o meserie stabilă pentru viitor,depinde. Asta depinde de tine, daca te menţii in aşa ceva, daca-ţi place, dar uneori vei fi îndemnat să încerci pe pielea ta, un tatuaj 2-3, chiar şi mai multe. Nu sunt pentru aşa ceva, în mod special. happy

| CristiUcV a răspuns:

Pai daca ai talent si iti place te poti face tatuator dar in alta tara unde se castiga bani din asa ceva

| miki13 a răspuns:

Sa sti ca se castiga foarte bine mai ales daca ai talent la asa ceva, dar daca iti place sa inveti carte, sa iti alegi alt domeniu si sa lasi tatuajele.Sa ai grija ca daca iti faci un datuaj cat de mic vei deveni dependent si vei cheltui o caruta de bani.Este alegerea ta, dar iti recomand sa iti cauti alta ocupatie.

| Tweetymrrr a răspuns:

Poţi încerca dacă asta'ţi place şi'ţi doreşti. Oricum, mai ai timp să te orientezi şi spre altceva, poate te vei răzgândi între timp.
Succes!

| Costea_Cristian_1992 a răspuns:

Da este o meserie de viitor daca ai talent si viziune pentru asa ceva si se poate castiga chiar frumos din asta pentru ca clienti sunt si vor fi mereu, trebuie doar sa te ridici la anumite standarde si sa oferi clientilor ceva cat mai unic. nu e deloc o meserie usoara si implica multe riscuri. documenteazate si daca dupa ce iei cateva cursuri esti sigura ca asta vrei sa faci, fa-o nu mai sta pe ganduri

| Costea_Cristian_1992 a răspuns (pentru sabin89):

Mentalitate incuiata tipic romaneasca happy