| Andreeaioan115 a întrebat:

Cu 4 ani de vioara poti ajunge cineva? Te acceapta la colegiul de muzica? Dau funda

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Al1n4 a răspuns:

De ce sa nu te accepte? Oricum daca canti bine, vei trece peste examenul de atminere cu brio!

| RahelBell72 a răspuns:

Pai iti pot spune ca am oarecum,experienta in acest domeniu a muzicii,desi sunt momentan la un liceu de muzica! Dar presupun ca e ca la admitere si anume,va trebui sa dai o proba la instrumentul dorit. La acel colegiu si o sa te asculte si evalueze, iar in functie de cat de bine ai cantat si cat de buna esti, fata de ceilalti! Atunci te vor accepta, dar pentru asta e nevoie de studiu chiar si daca stii sa canti bine, trebuie sa studiezi din ras puteri ca sa îi intregi pe ceilalti! Îti spun din experienta propie, caci eu nu am mai studiat la viioara
si cand am dat admiterea nu m-au si pana la urma am trecut la sectia teoretica, de studii teoretice mai exact! Sper ca te-am ajutat! O zi buna!

| Cloudless a răspuns:

Din muzica faci bani numai in doua feluri. 1) daca reusesti sa iti vinzi imaginea 2) daca ai talent. Presupun ca la bani te referi atunci cand folosesti expresia: "a ajunge undeva". Cat despre colegiul de muzica, ce pot sa iti spun este ca nu se intra pe baza unui test practic pe langa cel teoretic. In alte cuvinte, tu singura decizi daca te accepta sau nu.

| minrest a răspuns:

Persoanele scheletice nu sunt acceptate nicaieri. Se considera ca sunt nebune si se gaseste un pretext ca sa fie respinse.

| minrest a răspuns (pentru minrest):

Ce tragere de inima sa ai sa inveti, sa exersezi din greu un instrument, cand ai in clasa un schelet viu, caruia i se vad coastele prin haine, i se vad genunchii gigantici sub fusta, si moare lent in timpul liceului? E prea demoralizant pentru colegi si profesori, nu se incurca nimeni cu asa ceva.