| Maria9mariuca a întrebat:

Cu ce meserie poti iesii de la profilul mate-fizica?

Răspuns Câştigător
| Miree a răspuns:

Meserie?! Profesor de matematică... Sau lucrezi în IT.

4 răspunsuri:
| Imagirlhi a răspuns:

Mate-info nu e degeaba cel mai vrut profil... Poți deveni orice dacă îți merge mintea dar depinde ce ii dorește tu. Uite câteva sugestii:IT avocat economist inginer business man sau manager.Dar repet poți ajunge orice..Chiar si frizer si sa câștigi bani..Important e sa îți placa ce faci.big grin

| RedNose a răspuns:

Dupa terminarea liceului la acest profil primesti o diploma de Analist Programator(ajutor de programator), iar daca faci si facultate in domeniu ai sanse sa devi programator.
Succes in ce-ti propui!

| soricelulRulz a răspuns:

Cu meserie nu ai cum sa iesi direct, iesi cu atestat in informatica, care te ajuta dar nu cine stie ce

| RedNose a răspuns (pentru RedNose):

Din liceu nu se iese cu meserie.