| Daniel26 a întrebat:

Cum a fost la primul sau primele interviuri in cautarea unui job? Cum v-ati pregatit? Ce intrebari sau probe a trebuit sa treceti? Ati luat job-ul? happy

6 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Daca e job de manipulator saci, oricum nu conteaza ce raspunzi. Daca e ceva cit de cit decent, cred ca va fi apreciat faptul ca ai un hobby si esti dispus sa muncesti pentru a ti-l intretine. E de apreciat sinceritatea unui raspuns-tip care e minciuna si "miroase" clar.

| Frank51 a răspuns:

Am fost acum cateva zile la un interviu, nu m-am pregatit cu nimic, m-au intrebat de ce am ales postul, am zis ca vreau sa fac bani laughing nici-un fel de proba nu a fost, probabil isi dau seama din prima clipa ce fel de om esti, pe mine m-au angajat pe loc.

| Daniel26 explică (pentru Frank51):

In ce domeniu este job ul? Mult succes!winking

| Frank51 a răspuns (pentru Daniel26):

Casier la Carrefour laughing part time. Nu vreau sa stau degeaba pe parcursul facultatii, o sa incerc sa fac experienta in mai multe domenii.

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Cum crezi ca te vor primi daca de ex. cu acelasi VREAU SA FAC BANI te vei duce sa muncesti ca ala care baga sacii cu bani in seiful unei banci. pff mi-ai dat idee ca bagator de saci de bani vreau sa ma fac si exact asta le zic la interviu vreau sa fac bani. mersi bro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fg.