| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Cum e posibil ca celebrirtatile au mostenit si talentul,dar si problemele, de la parinti?

5 răspunsuri:
| Andrei_Robert_1994_lPpI explică:

Ma refer aici de destinul pe care l-au avut parinti

| Buubbu a răspuns:

Nu-i obligatoriu să moștenești toată "încărcătura" părinților, pentru că există multe cazuri de copii de celebrități care aleg să iasă cât mai putin în evidență.
Totuși, dacă mama sau tata e un star cunoscut de toată lumea, e cam greu să te desprinzi de genul acela de viață, mai ales dacă ai norocul să moștenești și talentul, pentru că lumea are așteptări de la tine. Plus că având așa părinți, e foarte ușor să te lansezi în industrie.
Cât despre probleme, ele vin odată cu cariera și fiecare se descurcă cu ele în felul său. Nu trebuie neapărat să se repete istoria. Spre exemplu, nu cred că fiica lui Kurt Cobain va avea parte de același destin, chiar dacă are talent, cum nici Paris Jackson nu va trece prin tot ce a trecut Michael.
Asta e părerea mea, e posibil ca alții să creadă altfel. happy

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Buubbu):

De exemulpu mama unei canterete din Romania a divortat, iar acum in mod intamplator si fiica acesteia a divortat. Mama ei nefiind cantareata.De ce? E posibil sa motenesti destinul de la parinti?

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Nu e neaparat sa mosteneasca talentul parintilor sau daca l-au mostenit poate nu toti vor sa il si puna in practica.
In ceea ce priveste problemele poate nu toti vor avea aceeasi soarta precum parintii lor. Poate cativa, Doamne fereste, au probleme de sanatate pe care parintii nu le au. Sunt multe vedete care si-au inmormantat copiii

| Buubbu a răspuns (pentru Andrei_Robert_1994_lPpI):

„Destinul" ăsta despre care vorbești e ceva ce-ți faci cu mâna ta. Dacă tu dai cu capul de creanga unui copac, nu înseamnă că și copiii tăi vor da cu capul de acea creangă (decât dacă creanga mai există în viitor și copiii tăi merg și dau intenționat cu capul de ea).
Situația despre care vorbești tu e doar o coincidență. happy
Sper că nu te-a supărat exemplul de mai sus, voiam doar să fiu mai explicită. laughing