| ColdHeart a întrebat:

Cum e viata de stewardesa?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ocupatia de stewardesa este una solicitanta si, evident, foarte obositoare! Nu este potrivita celor care-si doresc o familie si copii.

p.s. Citeste blogul comentariile :http://andreea-nistor.blogspot.ro/2013/04/viata-de-stewardesa_28.html

| ColdHeart explică (pentru alessia5158):

Multumesc!

| Adry05 a răspuns:

Obositoare, poti sa vii dintr-un zbor si peste 2 zile sa fii nevoita sa mergi la altul. Daca esti o persoana activa careia ii place sa calatoreasca si nu poate sta mult timp in acelasi loc, ti s-ar potrivi. Trebuie sa fii spontana si gata sa pleci in orice moment, fara niciun fel de angajament incluzand familie.

| Violleta2022 a răspuns:

Obositoare!
Este un fel de chelnerita/servitoare pe tot parcursul calatoriei, sa fii amabila si draguta cu toata lumea, inclusiv cu cei care iti vorbesc urat sau iti vomita pe picioare, efectiv, sa fii in stare sa suporti fara sa comentezi sau sa ripostezi, la tot ce vine din partea unui calator obosit, tracasat ori nervos.

| alessia5158 a răspuns (pentru ColdHeart):

Cu placere!