| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ajunge paramedic platit? Vreau toti pasii, sunt un simplu cetatean fara studii sau altele, tocmai de aceea vreau cateva informatii pentru cei ce o incep de la 0. Nu dati cu presupusul. Mersi.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În Romania nu există meseria de paramedic.

| Prraah a răspuns (pentru sadrian46):

Cei de la SMURD ce sunt? Am pus intrebarea deoarece am auzit ca se face ceva curs, dar nu stiu multe detalii de aia vreau sa vad exact cum sta treaba.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Prraah):

Medici și asistenți medicali specializați în medicina de urgență.

| Prraah a răspuns (pentru sadrian46):

Asta stiu, eu spun strict de paramedici. https://stirileprotv.ro/......0-lei.html aici este un articol, eu vreau mai multe detalii despre aceste cursuri care te formeaza ca paramedic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Prraah):

Scrie acolo în articol.
Voluntarii nu primesc bani pentru munca prestata. Daca vor sa devina paramedici si sa se angajeze, trebuie sa mai urmeze alte cursuri de pregatire.
Deci dacă ești din București, mergi acolo. te înscrii.

| Prraah a răspuns (pentru sadrian46):

Stimate domn, inteleg ce spuneti, nu are rost sa mai raspundeti, se vede ca nu sunteti pe tema. Ideea e ca asta vreau sa stiu, mai multe despre cursuri, ca voluntar poti oriunde in tara unde este SMURD, ma intereseaza de centrul acela de pregatire.