| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot sa devin antrenor de sănătate Medical Meddium? Am văzut că sunt mulți pe Instagram care se intitulează așa.

11 răspunsuri:
| dan1989 a răspuns:

Sunt cursuri de specialitate. Mai multe detalii nu pot sa îți dau. Întreabă pe unul din ei.

| bookofknowledge a răspuns:

Instagram greseste si in privinta medicinii, cauta pe Youtube de cate ori medici reali au debunked Instagram ca postand nu doar fals ci si periculoase medicale informatii, nu exista medium medical, asa cum nu exista aproape nimic de medicina real din ce e pe Instagram, si vine din partea unuia care acum e in anul 3 la medicina si desi tot nu stie multe, stie suficient cat sa stie cand vede prostii pe net, desi, uneori imi vine sa rad cat de proaste sunt informatiile.

| AvalohAlyn explică (pentru bookofknowledge):

Ba exista.Si a vindecat mii de oameni plus că există o comunitate foarte mare in jurul lui Anthhony Willliam.

www.medicalmedium.com

https://www.librex.ro/......carti.html

| Nirvanaaa a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Poate s-au vindecat oamenii pe baza efectului placebo.
Altfel ce rost ar mai avea sa facem noi 6 ani de medicina plus 5 ani de specialitate, dacă s-ar vindeca lumea așa ușor?

| AvalohAlyn explică (pentru Nirvanaaa):

Și mie îmi place medicina dar nu doar cea alopata încât să am ochelari de cal sa vad autoritatea numai la ea.Da pe baza efectul placebo s-au vindecat de boli cronice grave, sigur, sigur, spune-i asta și lui Tom și Jerry.Cand o să înțelegeți că medicina nu a descoperit ia totul și are multe lipsuri deocamdată, atunci o să înțelegeți ce zic.Medicina,in bolile cronice nu a descoperit mare lucru, despre asta e vorba și multe din ce a descoperit sunt ori incomplete ori greșite Mai bine aruncați un ochi pe cărțile Medical Meddium și nu mai fiți așa siguri pe voi căci dacă faceți voi medicina nu ați descoperit America și în plus și mie îmi place medicina și sănătatea dar nu stau cu ochelari de cal sa zic că medicina deține tot adevărul și e cea mai mare autoritate în domeniul.Mai uitati-ca puțin și la medicina alternativa, căci are niște informații /noțiuni și ea care chiar nu merita ignorate.
Și vezi Nirvanaaa că ceasurile aleea fitness daca sunt peste 300-400 de lei unele au acuratețe de 90-95%,nu mai spune că nu sunt bune niciunele.
Tehnologia a avansat foarte mult.

| bookofknowledge a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Stii ce inseamna boala cronica fata de cea acuta, sa vad daca stii ce ai scris?

| bookofknowledge a răspuns:

Prima data sa ti spun ce inseamna mediu, daca ai fi cautat pe net, despre el, el afirma ca o fantoma ia inscris acele informatii, ceea ce inseamna ca exista o singura sansa sa faci ceea ce fac ei: devii medium si incerci sa contactezi spiritele sau falsifici si pacalesti lumea.
https://www.quora.com/......or-a-quack
deci nici daca ar fi adevarat nu ar fi posibil visul tau, iti sugerez sa cauti ceva posibil, daca nu ti place sa minti pe net.

| AvalohAlyn explică (pentru bookofknowledge):

Boala cronică se întinde pe un timp mai lung și este apărută de obicei in urma cu mai mult timp având totodata un nivel oarecare de ambiguitate și de incertitudine privind cauza și vindecarea ei iar boala acuta e apăruta de foarte puțin timp și dacă se intervine la timp există vindecare și se cunoaște și cauza și prognosticul vindecării.În fine, ceva de genul.
Bolile cronice aproape la toate sunt alinate simptomele dar boala nu se vindeca in totalitate pacientul rămânând totuși cu ceva simptome însemnate sau neînsemnate și cu posibilitatea agravării bolii pe tot parcursul vieții.Stiu despre Ant.hony Wi. lliam că i-am citit o carte, mie ce îmi place la el e că oferă o soluție de vindecare la bolile cronice pentru care medicina oficială alopata nu o are sau are soluții doar care alina puțin simptomele și mai ales nu se cunoaște exact cauza și c sa te vindeci total, deci Tony oferă o speranță și am văzut că are o mare comunitate în jurul lui și sunt foarte multe marturii de vindecare a celor ce au avut diverse boli cronice și au încercat planul lui de tratament și suplimentele recomandate de el. Daca nu am văzut câți oameni îl laudă nu as fi zis nimic, ideea e că nu vreau să devin Mediu Medica de fapt mi-aș dori dar nu se poate asta, sunt conștient vreau sa ajut oamenii interesați de metoda lui sa fiu practicant al planului lui de tratament că al văzut că mulți se dau medical mediu health coach pe Instagram.
Sunt multi pe net care band corect smoothie-uri de fructe și legume se vindeca de boli cronice sau isi reduc substantial simptomele ceea ce trebuie să recunoști, medicina alopata nu o poate face in prezent.

| bookofknowledge a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Scuze m-am gandit daca ar trebui sa ti explic cum gandeste un medic, sau daca ar trebui sa incerc sa dau o explicatie, niciun medic nu o sa se gandeasca doar la medicamente, uitate la diabetici, cati au prescris un regim alimentar? Marea problema este urmatoarea: nici medicamentele si nici nutritia adecvata nu vindeca o boala cronica, nutritia adecvata poate doar sa amelioreze simptomele, si de multe ori sa dea multi ani de sanatate, si medicamentele compenseaza lipsuri pe deasupra, daca ai fi mers sa faci facultatea ai fi invatat urmatorul lucru:medicamente nu inlocuiesc un stil de viata sanatos(si aici nu ma refer doar la regim, ci si la renuntarea de anumite vicii(fumat, etc., medicul ar vrea sa i faca pe pacienti sa renunte cat mai multe, dar apare problema urmatoare:trebuie sa i spuna in asa fel incat sa nu l supere(ceea ce lasa interpretarea ca fumatul mai asa si asa), de exemplu daca pacientul e cardiac, si este cam greu sa i faca sa renunte la tigari, este mult mai simplu sa i faca sa renunte la sare, la... )
Multe medicamente nu sunt facute sa inlocuiasca regimul ci sa ajute, deoarece o alimentqatie sanatoasa nu e chiar eficienta, de exemplu la rinichi, in insuficienta renala, orice ai face ei nu maresc in numar, ei doar scad(nu exista organ ceula care sa le multiplice sau produca), oricat de sanatos ar reusi un om sa manance apare urmatoare problema:urina este galbena deoarece este filtrata aproximativ 200 litri de apa, daca omul bea 2 litri, imagineza ti ca o parte merge si in trenspiratie si respiratie si etc., Acei litri trec prin rinichi de multe ori, organismul prodce multe toxine:orice contine proteine va contine azot si va produce uree la final, care e toxica, acid uric(nu e foarte toxica dar merita enuntata) din metabolismul bazelor azotate(din se gasesc si in ADN ARN dar nu numai, rinichiul elimina in continuu toxine, in ficat ele sunt metabolizate, dar pentru a fi eliminate trebuie sa treaca prin rinichi.(multe legume si fructe contin potasiu si pot creste sansa de piatra la rinichi, ceea ce este alta problema(oricum atunci cand rinichii(ambi sunt terminati)tot ce mai poate face omul e sa intre pe lista de asteptare pentru transplant, unde daca se afla ca nu a are stil de viata sanatos:i s-a dus sansa la organ, plus ca se folosesc si medicamente si stil de vita sanatos pentru a mentine organismul cat mai mult timp in functine pana vine rinichiul), fara potasiu muschii nu functioneaza cum trebuie, nu exista nimic perfect, era odata insulina produsa de la porci, in zilele noastre cred ca li se transmiteau bacteriilor gena pentru producere, medicamentele au la baza hormoni umani, steroizii nu sunt chestii concepute in laborator, corpul uman ii produce, efectele secundare apar tocmai din cauza ca sunt hormoni, testosteronul care este hormonul care ii face pe barbati sa fie mai masculini(este hormonul care dezvolta pubertatea, si cu cat o persoana are mai puin cu atat va avea mai putina masculinizare(fara par pe piept, fara barba etc. altul este estrogenul pentru femei:dezvolta carecterele femeiesti.
unele medicamente contin horoni tiroidieni(unele persoane duc lipsa in tinerete, ceea ce duce la nedezvoltarea intelectului, si statura mica, unii ajung chiar la 70 60 80 cm depinde, alimentatia cu iod ajuta daca problema nu e hormonul tiroidian, ci iod care sa se lege de hormon si sa i dea efect, dar daca nu este hormon(boli hormonale), organismul primeste degeaba iod).
Un bun Doctor spune pastile fara stil de viata e nimic. Eu unu cred ca Doctorii recomanda pastile deoarece nici stilul de viata nu se poate lupta singur:
https://www.reginamaria.ro/articole-medicale/ce-este-homeopatia
uite alte toxine
: https://www.quora.com/......human-body
corpul produce toxine in continuu
Pe deasupra daca doctorii au prescris regim de viata, de ce ai impresia ca la homopatici le merge mult mai bine decat la doctori?
Multi nu si iau pastilele cand merg la doctor ca sa ti spun, si pe deasupra nici regim nu tin, altii tin dor regim sau doar medicamentatie, si efectele sunt fie semi bune fie nu prea bune.
In schimb motivul pentru care nu o sa ma opresc sa numesc oamenii medium care ofera carti medicala frauda:ei zic ca vindeca o boala, dar alimentatia doar previne o boala din a se forma,(asta consider ca e frauda, enunta ca vindeca, dar ameliorarea simptomelor nu e vindecare, este ca si cum ai spune ca un motor care e aproape mort care scoate incontinuu sunete va fi ca nou daca reusesti sa opresti zgomotul(pentru om durerea, problemele de respiratie, ce o fi, nu simptumul este boala, simptumul ne duce la boala).

| bookofknowledge a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Pe deasupra intotdeauna un medic este comparat cu placobos, si cu alte medicamente sa nu mai spun, astfel incat sa ajunga la concluzia ca el chiar are eficacitate, daca cauti pe net o sa vezi ca unele persoane de la teste doar gandinduse ca se vor vindeca au scapat de ea:si au avut o comparatie pana si cu pastile cu efect placebo.
Pe deasupra placebo nu vindeca o boala.
Placebo effect amelioreaza simptomelepe baza starii de spirit:omul inca are probleme de coloana, dar el nu mai stie ca il doare, imediat ce stimulul care la facut sa uite de durere e pierdut el va resimti:doctorul ii prescrie niste pilule cu zahar si el le ia si uita ca are durere,
Placebo tine de puterea omului de a crede, daca omul care ii spune are un glas foarte puternic poate face un om sa manance o piatra pentru a vindeca o durere de artrita si sa mearga.
Uite unul din motivele pentru care s-ar putea sa se fi "vindecat " acei oameni, au prea multa credinta.

| bookofknowledge a răspuns (pentru bookofknowledge):

Ma refer doar la ultimul stadiu de isuficienta renala unde nu se mai poate salva rinichiul