| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma concentrez la teme si scoala fara sa ma gandesc la net?

Răspuns Câştigător
| Stefykitty a răspuns:

Şi eu am aceeaşi problemă. Încearcă să te concentrezi. Fără uitat pe geam, la televizor (mai bine opreşte-l)şi fără calculator pornit in timp ce faci teme. Gândeşte-te că dacă termini mai repede vei avea mai mult timp de relaxare(asta nu înseamnă să le faci în grabă).Cât despre şcoală, încearcă să găseşti interesant ce spune profesorul/profesoara.
Sper ca te-am ajutat! big grin

10 răspunsuri:
| Flower02 a răspuns:

Scoate din priza calculatorul, laptop-ul, televizorul, radio-ul, si orice alta sursa care te-ar putea distrage.

| KeepCalmAndLove a răspuns (pentru Flower02):

Ma distrage sa le pun inapoi in functiune!

| Atat_TeuTza_Sy_1995 a răspuns:

Pai te inveti doua trei zile fara net ca dup devii dependent/a. Apoi poate o sa ti se mai intample dar nu mereu eu am incercat-o.

| Flower02 a răspuns (pentru KeepCalmAndLove):

Mergi intr-o camera unde nu ai calculator sau televizor. Daca e nevoie, roaga pe cineva sa te incuie acolo.

| Smile2530 a răspuns:

Du-te in alta camera...sau ia un memoplus si incepe sa citesti si automat toata atentia este asupra lectieiwinking

| ჯpLaNe a răspuns:

Arunca Calculatorul, laptop-ul imprimanta televizorul sau ori ce te-ar putea distrage sau macar scoatele din incapere big grin

| crazyinlove a răspuns:

BUNA INTREBARE! din pacate fara rezolvare

| SpecialGirl10 a răspuns:

Incearca sa mergi in alta camera si sa stai concentrata la teme, sper sa mearga, mult noroc!

| Chαяtreux a răspuns:

Asta tine doar de tine, de vointa ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti faci un program zilnic. Cel mai bine ar fi sa intri pe net doar in weekend.