| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Cum poti ajunge politist local si cat castiga?

5 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Ai luat BAC-ul?

| NiculaiMarianTraian explică (pentru Eugen80):

Eu ma refer ca viitor, si da o sa il iau

| FreeRaskolnikov a răspuns:

Daca inainte sa te faci orice te intereseaza mai intai cat se castiga eu zic sa renunti. O sa te simti bine doar cand faci ce iti place fara sa pui banii pe primul loc.

| NiculaiMarianTraian explică (pentru FreeRaskolnikov):

Imi place in general meseria de politist, dar as vrea sa stiu cat castiga un politist local

| Anee1667 a răspuns:

Ai nevoie de diplomă de licenţă în specialitatea poliţie locală, ordine şi siguranţă publică, ştiinţe juridice, administrative, inginerești, economice, educaţie fizică şi sport, psihologie(studii medii absolvite cu diplomă de Bacalaureat)
Salariile variază în funcție de grad și vechime pleacă de la 1500 de lei și poate ajunge la sume foarte mari.