| BlueLove a întrebat:

Cum poti sa ajungi celebra/u urmand cariera de Disayner? Astept raspuns! cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Trebuie sa incepi usot, de jos.
Iti poti deschide o agentie de moda. Eventual sa organizezi si cursuri de initiere pentru tinerele modele.
Incepi sa faci cate o colectie, sa o prezinti prin mall-uri.
Iei legatura cu un designer ceva mai cunoscut, il mai ajuti la prezentari, etc.
Iti deschizi un magazin, apoi totul va merge mai usor.
Trebuie sa fii talentat, sa ai bani, noroc si sa mucesti!
Bafta!

3 răspunsuri:
| Mrme a răspuns:

Ca sa ajungi celabra/u, totul incepe de jos, in cazul tau, vei face creatii pentru diferite magazine, apoi iti vei deschide propriul magazin si tot asa. Poti incerca si cu publicitatea pe Internet, oricat de priceput/a ai fi, conteaza sa ai si un gram de noroc. Daca iti doresti foarte mult sa aplici in acest domeniu, iti urez multa bafta! Sper ca te-am ajutat cat de cat, iar daca nu, imi cer scuze!

| BlueLove explică (pentru Mrme):

Mersi

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Eu stiam ca se scrie designer,.
Revenind, ai nevoie de mult talent si macar un dram de noroc, ti s.a explicat mai sus deci nu mai spun si eu acelasi lucru.
Alta idee ar fi a faci modele pentru prietene si asa devii incet incet mai priceputa si cunoscuta.
Numai bine!