| Dackvareder123 a întrebat:

Cum poti strange bani intr-un nr mare cand ai sub 14 ani? Vinzi limonada ca-n filme laughing?

8 răspunsuri:
| Hurrem a răspuns:

Pui pariuri cu altii si te asiguri ca vei castiga laughing

| Irina117 a răspuns:

De exemplu, cand parintii iti dau bani de buzunar pentru scoala sau cand iesi pe afara, nu-i cheltui pe toti, si ti-i strangi treptat. Cand te duci la magazin, ii intrebi pe parinti daca poti pastra restul.

| nurckye a răspuns:

Le ceri parintilor 100 de lei pentru a cumpara mancare, iei o punga de pufuleti si pastrezi restul.

| meowlis a răspuns:

Apoi, cam greulaughing.
Strange bani, de la ai tai, neamuri. etc.
Ai doar 14 ani, stiu cum era laughing. Eu scriam diplome, in word pentru. postliceala. Infine big grin.

| Dackvareder123 explică (pentru Irina117):

Chestia cu restul merge dar gandeste-te ca din 10 lei imi zice sa cumpar de 7-8 si nu ramane mult

| Irina117 a răspuns (pentru Dackvareder123):

Atunci fa curatenie prin casa sau ajuta-i la difere treburi si le ceri cativa bani, poate sunt de acord. Bine, probabil daca faci niste lucruri pe care de obicei nu voiai sa le faci, te vor rasplati.

| Dackvareder123 explică (pentru meowlis):

Nu am 14 am 13 (ma rog mica dif.)

| meowlis a răspuns (pentru Dackvareder123):

Ok, sa cresti mare big grin.