| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ai succes in asigurari?

M-am angajat de curand la o firma mare de asigurari. Problema este ca fiind la inceput, si neffind cunoscut, neavand persoane care sa-mi deschida putin "o usa" sau macar sa imi arate o "cale", imi este destul de greu sa trec peste acest prag. Nici orasul nu ma ajuta, pentru ca este o saracie cam mare.

Din cercul meu de prieteni, multi abia se duc, deci de incheiat polite, mi-e foarte greu, poate doar un RCA, sau PAD.

Ce sfaturi imi oferiti?

2 răspunsuri:
| 1stofall a răspuns:

Este o perioada cam grea in asigurari. Am incercat si eu anul trecut, dar mergea foarte greu treaba. Incearca altceva sau fa multe RCA-uri si asigurari pentru copii (fond in care se acumuleaza o suma de x, iar la 18 ani copilul poate sa ii foloseasca, iar daca un parinte decedeaza, copilul primeste suma x. Asta cu asigurarile la copii functioneaza si la oamenii cu venituri mai modeste. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 1stofall):

M-am lasat de asigurari demult. In principiu, romanii sunt destul de calici cand e vorba de dat bani, dar le place sa se lafaie cand au ocazia.