| irinuk28 a întrebat:

Cum să devii DJ la radio?
Și mă refer la un radio cunoscut!
Se merită această meserie, pentru că sunt foarte interesată?
Ce facultate e necesară și cam cât se câștigă?
Mai dați-mi și alte detalii dacă știți să mă ajutați.
Vă mulțumesc mult. Ofer FUNDĂ!

3 răspunsuri:
| varlamcristina a răspuns:

Daca esti considerat vedeta si lucrezi (sa vorbesti la radio) castigi mult.
Daca esti technician castigi putin.
Trebuie sa faci ori jurnalism ori psihologie ca facultate.
Si cel mai important sa cunosti pe cineva care lucreaza la radio, sau pe cineva care cunoaste pe cineva care lucreaza la radio sau te duci la un radio si ii rogi sa te angajeze.
Mult succes. :-)

Răspuns utilizator avertizat
| irinuk28 explică (pentru andrey1412):

Mulțumesc, MC să fie.Nu știam cum să mă pronunț exact. Da, e destul de usoară meseria din toate punctele de vedere, însă bănuiesc că este greu să prinzi un post sad. Eu credeam că se câștigă mult mai mult, având în vedere postul de radio pe care îl ascult eu (ProFm).