| vedetamuziciiana a întrebat:

Cum sa imi fac o emisiune pe YouTube?

Răspuns Câştigător
| Mihaela a răspuns:

Hei.
Uite pasii care ar trebui fi urmati :
1. Iti faci cont.
2. Te filmezi la o durata fixa ( fiecare zi, fiecare saptamana, fiecare luna).
3. Postezi filmuletul pe youtube pe canalul tau.
4. Numerotezi filmuletele si le dai cate un titlu (exemplu : 1.cainele bunicii mele. 2. profesoara de chimie. 3. la un ceai. 4.cioburi de pijama. ) cred ca ai prins ideea.
5. Posteaza pe facebook, twitter, hi5 si chestii de genul filmuletele, roaga-ti prietenii sa le distribuie, dai massuri ( asa canalul tau devine cunoscut).
Am facut si eu ceva de genul cam acum un an, pe un blog. Am avut foarte mare succes, cand am inchis blogul aveam 23 de mii de vizualizari.
Sper sa ai si tu mult succes cu emisiunea!

14 răspunsuri:
| marisella76 a răspuns:

big grin pe YouTube nu poti face emisiuni...doar poti posta video

| vedetamuziciiana explică:

Buna

| vedetamuziciiana explică (pentru Mihaela):

Ai dat un raspuns foarte bun, dar eeu nu stiu cum sa-mi fac un Cont de YouTube.
Te rog ajuta-ma imi dai Contul tau de YouTube? da-mi id-ul tau de Yahoo messenger, o sa putem vorbiwinking PaPa

| vedetamuziciiana explică (pentru Mihaela):

Si yahoo-ul messenger al tau cum ii? zil n-am k prosti sa vbwinking sunt o fata laughing

| vedetamuziciiana explică:

Mua mua

| Mihaela a răspuns (pentru vedetamuziciiana):

Nu imi dau id-ul.

| vedetamuziciiana explică (pentru Mihaela):

Anamariabarlea

| vedetamuziciiana explică (pentru vedetamuziciiana):

Ha ha ha rolling on the floor

| vedetamuziciiana explică (pentru Mihaela):

Anamariabarlea,este id-ul meu!

| ioanaioana21 a răspuns:

Fa-ti cont pe youtube filmeazati emisiunea si posteaza fiecare episod pe youtub cu numele emisiuni si acolo sci ep. 1 ep. 2 si asa mai departe

| vedetamuziciiana explică (pentru Mihaela):

De ce? nu am doar 9 ani. nnu te speria rolling on the floor

| vedetamuziciiana explică (pentru Mihaela):

Anamariabarlea,este id-ul meu. Baga-l! Nu il dau la nimeni.

| 125alex a răspuns:

Esti cam proasta Anamaria.

| vedetamuziciiana explică (pentru 125alex):

Auzii, ma lasi? :/. Oricum m-am mai maturizat de atunci..Inca nici mie nu-mi vine sa cred ce am scris dar nu cred ca ai ce cauta aici mai ales acumhappy. Biiewinking