| dygas a întrebat:

Cum sa mai facem si noi bani pe criza asta?

28 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Muncind

| danutvasile a răspuns:

Joaca-te cs cum ar fi dr.

| dygas explică (pentru suntserios):

Muncind nu faci bani prietene in tara asta, muncesc de cand am terminat facultatea, adica vreo 6 ani si nu fac decat sa supravetzuiesc happy

| ToffyNR1 a răspuns (pentru danutvasile):

Si cum anume faci tu bani daca joci cs?straight face

| dreamgirl94 a răspuns:

Muncindhappy

| danutvasile a răspuns:

Usor frate,,, doar te joci cel putin 1 luna si castigi cel putin 15 mil pe lunathinking

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru dygas):

Si eu muncesc de cand am terminat facultatea si pe langa supravietuire imi mai permit si cate un rasfat din cand in cand

| dygas explică (pentru dreamgirl94):

Ai citit ce scrie mai sus inainte sa scrii asta? tocmai am spus ca muncind nu faci bani in tara asta, abia daca poti sa supravetzuiesti happy

| dygas explică (pentru suntserios):

A ca iesi vara la mare si de cateva ori pe an la munte, poate, dar cat muncesti ca sa faci si tu o iesire, sau cat strangi, sau ma rog poate tu esti vreun director ceva, jajaja

| RMA a răspuns:

Pai ce facultate ai aplica pentru jobburi in strainatate poate ai mai multe sanse la noi in Romania nu prea mai sunt locuri bune de munca, doar munca de pici pe jos si bani de vai capul lor.

| dygas explică (pentru danutvasile):

Ia da-mi si mie id tau sa-mi dai detalii ca mai jucam si eu cs dar nu vad cum ai putea sa castigi bani, jajaja

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru dygas):

Pai muncesc 10 ore pe zi, ce ai vrea sa pice din cer banii?

normal ca nu faci bani muncind in tara asta pentru ca toti sunt lenesi si vor sa culeaga banul din copac.

| danutvasile a răspuns:

Baga:coolboy.danut

| dreamgirl94 a răspuns (pentru dygas):

Ai mei muncesc si se descurca, si n-au facultate

| dygas explică (pentru suntserios):

10 ore pe zi, rupi ficatii in tine, apoi de la 50 de ani umbli sa cauti sanatate, deci ce viata ai? happy

| Zεflεmitoarεa a răspuns (pentru dygas):

La 50 de ani deja e impotent şi îi curge saliva în farfurie. Cine-ar vrea să trăiască până atunci?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru dygas):

Vezi exact ce spuneam, gandire tipica romanesca, vrei bani fara munca, pai du te in pana mea la cersit.

| dygas explică (pentru suntserios):

Pretenash,nu am zis ca vreau bani fara munca, fac pariu ca mai mult de 10 milioane nu iei, despre asta e vorba, astia in rom te munceste pana pici pe nimic, daca tu esti de acord sa fii sclav e treaba ta, eu prefer sa muncesc cat e normal si sa fiu platit cum trebuie. PS: daca nu iti ajung banii care ii iei du-te tu in pl mea la cersit, nu ma plange pe mine, eu doar gandesc cum sa fac ceva suplimentarwinking, ai de pl voastra, v-ati invatat sa stati supusi ca asa trebuie...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru dygas):

In primul rand tu esti nemultumitul aici, nu eu si iti garantez ca iau mult mai mult de 10 miliioane altfel nu afirmam ca imi permit mai mult decat media. Nu ai decat sa pleci din tara, nu te opreste nimeni daca nu iti convine.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai multe activități cu plată!
www.ejobs.ro
Pa, pa.

| dygas explică (pentru suntserios):

Nu suntem pe aceeasi unda, ciau!

| dygas explică (pentru Legiuitoarea):

Da,mersi frumos de site

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru dygas):

Vezi avem un punct comun, la asta sunt de aceeasi parere cu tine

| dygas explică (pentru suntserios):

Daca ai observat si tu ca nu suntem pe aceeasi unda de ce ai mai insistat cu mizeriile tale laughing)), in fine, no sens, o seara frumoasa!

| CorinaG a răspuns:

Te invit sa faci parte din echipa mea
http://www.viespar.ro/? reff=900685d3497313ad6d5d923f89e1b36f. Primesti 5 dolari la inscriere. Nu te costa nimic!

Incearca sa cauti site-uri care primesc editori, content writeri la articole pe diverse teme daca te pricepi sau lasa anunturi pe net cu ce stii sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania nu se mai face bani. Pur si simplu, banii te fac pe tine. Se fura mult, indiferent cine este presedinte. Cauta un loc de munca pe net ca sofer(poate ai carnet, nu stiu. Dar ca taximetrist castigi bani) sau ca vanzator. Cauta un job pe masura profesiei tale.

| Resurrection a răspuns:

Ne facem politicieni ca sa furam la fel ca ei altfel nu putem.