| petreBb97 a întrebat:

Cum vi se par joburile de la mall? Gen sa vinzi bilete la cinema, sa vinzi ceasuri? Far ca subofiter armata, iei 100 0de iepuroi, repet 1000 de iepuroi.

15 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Ce legatura au salariile intre ele?
Evident ca la mall nu o sa ai 1k., indiferent de background-ul tau.
Doar daca aplici pe o pozitie de manager, dar nici atunci.

| petreBb97 explică (pentru blackann):

Am intrebat daca e bine sa lucrezi si la mall si ce parere au si de jobul de subofiter la armata, ce e neinteles?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e mare filosofie sa fii vânzător. Doar sa nu vreun magazin din ăla tip insula unde e frig și da lumea peste tine.

Cât despre 1000euro in armata, nu mai e 1000euro un salariu fabulos. E un venit care îți asigură un trai decent la limita de jos

| iulia0514 a răspuns:

1000 de euro îți pare mult?

| blackann a răspuns (pentru petreBb97):

"Cum vi se par joburile de la mall? gen sa vinzi bilete la cinema, sa vinzi ceasuri? dar ca subofiter armata, iei 1000de iepuroi, repet 1000de iepuroi."

Varianta corecta:

Cum vi se par joburile de la mall? gen sa vinzi bilete la cinema, sa vinzi ceasuri? dar ca subofiter armata? iei 1000de iepuroi, repet 1000de iepuroi.

Un semn de intrebare, atat. Din exprimarea ta pare o comparatie, nu o intrebare. happy
Intre job la mall si subofiter armata alege ce-ti place sa faci mai mult! Nu dupa salariu, ca oricum sunt de c*cat amandoua.
1k e o mizerie.

| Wr3nch a răspuns:

Da, dar si faci chestii de aia 1000 de iepuroi, incepand cu admiterea si pana la faptul ca risti sa ajungi pe front.

| iulia0514 a răspuns (pentru blackann):

Ma întreb cum ar reacționa dacă ar ști ca sunt alții care au 3000 pe lunalaughing dacă 1000 i se pare o sumă fabuloasălaughing

| petreBb97 explică (pentru Wr3nch):

Am cunoscut n oameni in armata nu a fost nimeni luat cu forta in Afganistan, depinde la infanterie e greu, la politia militara e smecherie, la comunicatii iar e ok, la infaterie e rau ca stai mult timp plecat de acasa dar in rest nu e rau nici acolo, daca bagam antrenamente asa dure nu mai erau asa grasi.

| petreBb97 explică (pentru iulia0514):

3000 de euro pe luna, nu stiu daca ia nici 3% din tara.

| iulia0514 a răspuns (pentru petreBb97):

Ia spune de câte ori ai fost respins de la armatăhappy

| blackann a răspuns (pentru petreBb97):

Ei na happy

| petreBb97 explică (pentru iulia0514):

Am picat o singura data.

| haileewatson a răspuns (pentru petreBb97):

Multi oameni in tara asta castiga 3000 de euro si nu sunt influenceri, doctori sau vedete. Sunt persoane care lucreaza in IT sau pozitii de manageri in corporatii, persoane pe langa care treci in fiecare zi pe strada.

| iulia0514 a răspuns (pentru haileewatson):

3000 e cam minim în IT mulți câștigă foarte bine!

| iulia0514 a răspuns (pentru petreBb97):

Știam eu laughing