| m1c1 a întrebat:

Daca ai vrea sa ai o cariera la SIE ce scoala trebuie sa urmezi? De la SRI poti ajunga la SIE?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.sie.ro/personalul_sie.html ai toate datele necesare, intrand pe Oferta de angajare si Conditiile de incadrare.
SIE si SRI sunt servicii diferite, pentru a intra in SIE nu este necesara absolvirea Academiei SRI si nici chiar prea indicata. Numai bine!

2 răspunsuri:
| m1c1 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult pentru raspuns! Dar daca urmezi Academia de Politie ai putea sa te duci la SIE?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru m1c1):

Nu, nici macar atat ca daca ai urma Academia SRI. SIE are conditii proprii de pregatire a personalului, in locatii secrete, unde se asigura o conspirativitate deplina.