| 1Mihai1 a întrebat:

Dacă aş urma Facultatea de Psihologie, m-aş putea face pedagog?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Sunt doua domenii diferite, daca vrei sa te faci pedagog faci sectia de pedagogie din cadrul facultatii de psihologie. informatii gasesti aici, dai click pe prezentarea programului de studii de sub pedagogie http://www.fpse.ro/....../index.php

10 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Cred ca ea stie raspunsul.Am vrut s-o votez ca utilizatorul lunii dar e inca junior.
http://www.tpu.ro/utilizator/nzkl

| 1Mihai1 explică (pentru mixxjim):

Mi-ai putea spune mai multe despre admitere?

| mixxjim a răspuns (pentru 1Mihai1):

Anul asta a fost pe baza mediei de la bac http://admitere.unibuc.ro/......educatiei, nu stiu de la anul cum o sa fie, ca stii ca vor sa bage examene de admitere la toate facultatile. stiu ca se face materie specifica la liceele pedagogice, nu stiu ce materii ar putea sa bage pentru admitere. Ori urmaresti pe site, poate anunta din timp, ori dai un telefon sau mergi pe la facultate daca esti din Bucuresti si intrebi ce planuri au pentru admitere daca este pentru anul viitor.

| 1Mihai1 explică (pentru mixxjim):

Care a fost ultima medie cu care s-a intrat?

| mixxjim a răspuns (pentru 1Mihai1):

Asta nu mai stiu, imi pare rau happy vad ca nu le merge site-ul, ori il actualizeaza ori au fost hackeritzi laughing in mod normal au rezultatele afisate pe site, urmareste tu pe linkul pe care ti l-am dat in raspunsul pentru care ai dat fundita poate isi revine site-ul

| 1Mihai1 explică (pentru mixxjim):

Am observat că nu le merge. Apropo, tu la ce facultate esti? (daca pot sa stiu)

| mixxjim a răspuns (pentru 1Mihai1):

Din fericire am scapat de chinul asta laughing am fost pe la ceva "rude", tot din cadrul Universitatii

| 1Mihai1 explică (pentru mixxjim):

Psihologie?

| mixxjim a răspuns (pentru 1Mihai1):

Nu, dar ma bate gandul sa merg pe acolo big grin

| reihiuke a răspuns:

Tu nu esti in stare sa te auzi din partea cealalta a coridorului, deci nu te poti face pedagog big grin