| teo530 a întrebat:

Daca as vrea sa ma angajez ca gardian la penintenciar ce materii trebuie sa invat in afara de romana, engleza si istorie? Ce parti bune si ce parti rele are acest post? Ce salariu e? Si cand ma duc la interviu sau dupa ce ma angajeaza ma pune la probe ceva? Ma pune sa ma dezbrac sa vada daca am sau nu tatuaje? Daca ar mai fi ceva de zis si nu am zis spuneti-mi voi daca stiti.

Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

In primul rand nu se cheama gardian la penitenciar, asta e o exprimare a reporterilor, eronata. Se cheama subofiter.
Daca vrei sa dai in toamna cand se fac admiterile, atunci trebuie sa inveti romana(gramatica) si istoria romanilor, nu ai nevoie de engleza. De asemenea ai probe sportive(rezistenta, viteza, flotari)
Pentru concursurile din sursa externa e mai dificil, depinde de post. Aici ai detaliat cum a fost admiterea in 2018:
http://anp.gov.ro/......tere-2018/

2 răspunsuri:
| teo530 explică (pentru HadesSs):

Mutumesc! imi e de mare ajutor

| HadesSs a răspuns (pentru teo530):

Daca mai ai nevoie de detalii, cu placere.