| Ionita_Iustina_1994 a întrebat:

Daca fac liceul "Sfinte sociale " pot deveni învățătoare?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Imi spui si mie ce legatura ar putea avea una cu alta?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti face orice facultate dupa liceu. Ca sa poti fi invatator este suficient bacalaureatul, insa vei fi necalificata. Deasemenea fiind studenta la o alta facultate decat cea specializata pe invatamantul primar, asemenea, poti lucra in invatamant ca necalificat - suplinitor. Exista, insa, faculati specializate de genul: Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei din cadrul Universitatii Bucuresti, la Departamentul pentru Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar. E minunat sa lucrezi cu copiii si sa traiesti printre ei! Felicitari pentru dorinta ta!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sigur nu vrei sa zici stiinte sociale?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Si da, poti. De la orice profil poti sa devii invatatoare.