| MePsd a întrebat:

Daca intru la o facultate. Si vreau sa inghet primul an. Se poate? Adica urmatorul an voi fi tot in primul an, nu? Sau ar trebui sa dau din nou admiterea?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ar fi de acord secretariatul si decanatul pentru ca iti trebuie un motiv foarte serios si nu are absolut niciun rost. Tu practic vrei sa iti pastrezi un loc acolo si atat, pe cand poti da la anul admiterea inca o data.
Si in plus daca sa zicem ca facultatea dureaza 4 ani si tu ai intrat anul asta si vrei sa ingheti primul an asa cum ai spus, pe diploma ta va scrie ca ai facut facultatea in perioada 2018-2023 iar cand o sa vrei sa te angajezi, angajatorul va crede ca ai ramas repetent, o sa vada 5 ani in loc de 4.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-i *** una lu Dragnea dupa cap ca sa-si faca cont pe TPU si sa-ti raspunda la intrebare. #muepsd

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru MePsd):

La medicina fiind o concurenta asa mare, s-ar putea, dar nu poti fi sigur, mergi la secretariat si intreaba.
La alte facultati stiu ca nu se poate...

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru MePsd):

Bafta!