| Vali215 a întrebat:

Daca lucrezi ca personal pentru restaurant, costumele de ospatari si altele le dau ei sau le cumperi tu?

3 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Cel mai corect ar fi să le primești, nu?
Adică după ce că ai un salariu de nimic lucrând ca ospătar/barman, să mai dai și din el pe costume? laughing

| Vali215 explică (pentru gothicbat):

Pai la asta ma gandesc si eu de ceva vreme, oricum n-ai la ce sa te astepti de la angajatorii astia laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu daca vreau sa merg in practica trimis de catre o institutie de invatamant ( de stat ), ma pune pe mine sa platesc costumul, pantofii si de tot ce am nevoie.