| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Daca ma angajez in mall in bershka de exemplu ca asistent vânzări. Ce inseamna? Vând sau doar așez hainele întâmpin clienții.

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Te olimpic și tu pe acolo, ajuți clienții, ii întâmpini...
Nu ești vânzător, ești asistent.

| alex495 a răspuns:

Aranjezi la raft si ajuti clientii. Probabil daca nu au oameni sa le ti pauzele la casieri dar in mare tu aranjezi hainele

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru alex495):

Si ma cheama si la interviu? Am foarte mari emoții. Ce e de făcut toti pașii?

| anonimg a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Nu trebuie sa ai emotii. Patronii sunt oameni ca si noi. Au nevoie de hrana si apa ca sa traiasca, au aceleasi nevoi fiziologice, etc.
Deci mergi la interviu fara probleme si fara niciun stres.
Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și, și, și.
Și mai ești și atentă să nu fure clienții marfa.

| alex495 a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

O sa te ang sigur, decat sa nu le zici ca stai o luna 2 ca n au nev de sezonieri. Ii zici, cat de mult se poate ca am nev de bani sa mi iau bla bla bla nu stiu ce vrei tu. In prima faza daca programul nu te ajuta ( ai scoala, cursuri etc) nu i spui, altfel nu te va lua. Trece o sapt vezi contractul semnat si atunci ii zici ce vrei tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci de toate.
Primesti marfa, o aranjezi, stai la casa, intampini clienti, stai la cabina de proba, de toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Nu patronii tin interviuri, ci "manageri de magazin " sau chiar si angajati. happy patronii sug din sucu cu pai, in hawaii happy