| Doarof3 a întrebat:

Dacă mă duc la științe ale naturii, ce meserie bănoasa as putea avea?

10 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Nu mai conteaza ce liceu ai terminat atunci cand iti alegi facultatea. Toate facultatile sunt interesate doar de diploma de Bacalaureat si sa promovezi examenul de admitere al facultatii respective.

| Samariteanul a răspuns:

Doctorii castiga foarte bine, mai ales in stainatate, dar trebuie sa inveti extrem de mult.

| Jouliete a răspuns:

Pai poți sa fii : doctor, farmacist, asistent acestia sunt platiti bine.

| DaviddFarkas a răspuns:

Doctor.

| Motz_Andrei_1998 a răspuns:

Daca faci liceul de stiinte ale naturii si ei diploma de bacalaureat poti merge la orice faculta dar daca vrei sa te axezi in viitor pe domeniul in care ai terminat liceu adica stiinte ale naturii pot fi: asistent medical(facand scoala postliceala iar mai apoi cursurile facute de catre SMURD-asta daca vrei sa mergi la SMURD), medic sau medic veterinar, farmacist, etc..adica tot ce tine de medicina

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai bineinteles medicina este o solutie(depinde si de specializare). Altele ar fi farmacist( nu asistent de farmacie-e o diferenta), inginer chimist. Parca si in biologie pe domeniul cercetarii se castiga binișor.Bineinteles ca nu meseria nu va fi banoasa din prima, trebuie experienta. Insa nu te gandi numai la aspectul material. Daca nu o sa o practici si din pasiune o sa te chinui mult sa mergi la munca laughing). Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

Ce meserie banoasa ai putea avea cu-n liceu terminat, mai vorbim dupa ce te gandesti la o facultate oricum liceul e putin important.

| Doarof3 explică (pentru Adry05):

Mă refeream la meserii pe care le pot practica după facultate