| VladMaximilian a întrebat:

Daca ma pot duce la mate-info pot studia actoria? adica sa ma duc in America la orice facultate de actorie ( daca ma accepta)?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal. E vorba de mate-info liceu? Nu? In acest caz poti da la ce facultate vrei. Ideea este sa poti sustine examenel acelei facultati. Eu cand am dat la Academia Militara am dat din mate si eu facusem umanul. Nu m-au intrebat cum am invatat matematica.

2 răspunsuri:
| VladMaximilian explică (pentru Salontanul):

Oh, atunci este super, si da, la liceu ma refer.

| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa termin si liceu vocational, nu conteaza deloc ce liceu termini atata timp cat ti-ai luat bacul poti sa te duci la ce facultate vrei tu, daca te primesc, normal... Si nu o sa te intrebe nimeni ce, cum si cat ai invatat tu in liceu, va trebui sa stii la admitere indiferent daca tu ai invatat sau nu aia in liceu.