| Albu_Daniel_1984 a întrebat:

Daca merg pe stiinte sociale bilingv engleza ce studii superioare pot urma?

5 răspunsuri:
| Serena03 a răspuns:

Nu tine aproape nimeni cont de liceul ce l-ai terminat. important e sa ai bacul. dar daca iti doresti sa urmezi un liceu pe acest profil, ai putea urma pe urma facultatea de sociologie, după poti face intership-uri la care te-ar ajuta limba engleza șamd.

| Lioana a răspuns:

Nu are importanta ce liceu termini in alegerea facultatii. Alege ce iti place tie.

| Albu_Daniel_1984 explică (pentru Lioana):

Pai era chestia de ce meserii as putea face bazate pe studii superioare dupa terminarea de stiinte sociale

| Albu_Daniel_1984 explică (pentru Serena03):

Multumesc.dar voiam sa stiu ce as putea face ca studii superioare dupa terminarea liceului cu program de stiinte sociale ca nu stiu unde sa dau

| Lioana a răspuns (pentru Albu_Daniel_1984):

Pai daca tii neaparat sa ramai in domeniul stiintelor sociale acestea sunt: Științe economice, Geografie, Istorie, Drept, Stiinte politice, Psihologie, Sociologie si altele care studiaza aspectele umane ale lumii. Poti alege una din aceste facultati.