| anonim_4396 a întrebat:

Daca termin la AFT, pe viitor, pot incepe cursurile pentru operator FNOS, sau pot numa ca FOS?

4 răspunsuri:
| Ciprian09 a răspuns:

Pai faci cursul Fos direct apoi faci de scafandrii de lupta. daca vrei neapărat la Fnos! ai situri oficiale, nu înțeleg de ce postezi aici, am pretenții de la cei întrați în sistem.

| dinaprilie a răspuns (pentru Ciprian09):

E posibil sa aiba 12 ani

| womble a răspuns (pentru Ciprian09):

M-am uitat si pe siteurile lor, nu am venit direct aici, pur si simplu nu stiam daca trebuie sa termin la Academia Navala pentru FNOS, scrie ca ii pentru toti militarii din toate armele si specializarile, nu stiam daca se refera la cei de la AFN sau si la restul militarilor, adica din toate ramurile militare

| Ciprian09 a răspuns (pentru womble):

Mergi la SAFOS, dacă te țin balamalele, psihic și fizic.este o experiență unica, am întâlnit acolo și ofițeri și soldați, odată întrați se iau gradele și se da un număr simplu.hai noroc și bafta!