| Doremifa a întrebat:

Daca termin liceu/colegiu cu specializarea turism si alimentatie ce profesie pot avea sau ca ce pot lucra? Dar stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| Jouliete a răspuns:

Dupa liceul turism si alimentatie poti fii: bucatar, ospatar, barman, vanzator, administrator, ghid.
După stiinte ale naturii poti fii: doctor, biolog, farmacist, asistent si fiind un profil real ai o gama foarte larga, dar este mai greu dacat la primul liceu.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu poti lucra in nicio "Specializare" sau sa ai vreo profesie de genul doar cu-n liceu.

| Adry05 a răspuns (pentru Jouliete):

Alo, alo, din ce spui tu reiese ca cum a iesit din liceu gata, il pun astia doctor. Eventual puteai spune ca poate da la facultatile alea si sa aiba o meserie asa si asa.
Iar in plus din ce ai mai spus reiese ca la medicina poti da doar de la stiinte naturii ceea ce e complet eronat.

| Jouliete a răspuns (pentru Adry05):

Bineînțeles ca este nevoie de facultate, multumesc ca m-ai corectat fiindca am uitat sa zic.