| EricCristian20 a întrebat:

Dacă termin școala de subofițeri jandarmii, când voi aplica la Academie pentru a obține studii superioare și a deveni ofițer o să mai dau toate probleme(cea fizică și cele scrise română, engleză, istorie)

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu cum este la Ministerul Afacerilor Interne, acum, dar la MApN dadeau examen cu probele la care dadeau si civilii. Doar de la licenta la masterat dadeai din specialitate si o limba straina. Sincer? Nu mi se pare normal. Un subofiter are multa experienta si mi s-ar parea normal sa fie de specialitate nu de aiureli. Poti, insa, sa pui intrebari pe site-ul lor si sunt obligati sa-ti raspunda in 60 zile. https://www.jandarmeriaromana.ro/intrebari-frecvente

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O să dai cot la cot cu toată lumea așa că mânuța pe carte de pe acum!
Apropo, ești la jandarmi deja sau urmează să?

| EricCristian20 explică (pentru sierra1):

Urmează să fiu

| sierra1 a răspuns (pentru EricCristian20):

Ahaaaaa...