| gabygabygaby a întrebat:

Daca urmez profilul stiintele naturii ce pot deveni? Adica am auzit ca din acest profil poti face aproape ce vrei tu si poti intra mai usor la drept si altele.da-ti si mie idei de meserii bune, nu neaparat foarte cunoscute.ms fundita

Răspuns Câştigător
| Soryn2244 a răspuns:

Buna eu urmez SN-ul este profil teoretic la fel ca MI-ul(mate info) ai absolut aceleas materii ca la MI singura diferenta ca MI face mate m1 iar SN mate m2 restul claselor au matematica diferita bun hai sa nu deviez de la subiect...de la SN poti sa mergi la absolut orice facultate fiindca ai in programa absolut toate materile ce le are MI nimic in plus sau in minus totul se schimba in clasa a 11 cand la sn o sa ai mai multe ore de bio si chimie iar cei de la MI mai multa mate si info

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Meseria de.". prim ministru"! E drept, este temporara, dar se merita!

| slenderica a răspuns:

Shaormar. ospatar. mcdonaldsier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru slenderica):

Nu esti amuzant, daca ai chef de glume pleaca de aici

| slenderica a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand o sa te faci mare o sa intelegi tongue

| waXonwaXoff a răspuns:

Probabil ca slenderica a urmat profilul si a ajuns shaormar laughing.Pai eu sunt la sn, din cate stiu pot sa devi medic, asistent, dar 90% conteaza facultatea.

| Doηηa a răspuns:

Dacă vrei să dai la drept trebuie să mergi pe profil uman, cea mai indicată specializare este filologia, dar și științe sociale.

| PynkLove a răspuns:

Ushor poti intra la multe facultati, cand termini e cu cantec daca te mentii sa lucrezi in domeniu sau la KFC...
5% conteaza liceul,
25% facultatea.
30% mintea.
20% pilele in functie de loc. daca procentu e mai mic, intra si norocu, bafta shansa... dumnezeu.laughing