| LisaJulie a întrebat:

Dacă verișoara mea vrea sa urmeze Web design unde ar trebui sa meargă, la ce liceu și profil și ce facultate?

7 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Pai Web Design a devenit o chestie complexa! Font end *? Partea " artistica " -vizibila din site sau back end -cod, programare, automatizare! Pentru asa ceva facultate? No way! Sunt cursuri de 6 -8 sau maxim 12 luni!
Lumea își dorește ceva scurt apoi sa poată lucra freelancer eventual!

suntserios
| suntserios a răspuns:

La o facultate de arte ideal.

| LisaJulie explică (pentru MistarGoGu):

Are 13 ani, pana acum spunea ca voia sa se facă actrița, înainte voia pictorița, înainte cantareata, poate se mai schimba peste un an

| MistarGoGu a răspuns (pentru LisaJulie):

Găsește tutoriale pe net cu TONA, scoli de vara în vacante unde se face programare *( asta o poate ajuta si în alte aspecte de viata )!

| MistarGoGu a răspuns (pentru LisaJulie):

Se vad ceva " umbre " de talent sau ea doar VREA? Cutati un consilier de cariera în orașul vostru! Poate chiar are ceva talent trebuie " săpat MAI ADANC"
Se poate înscrie pe ucast.ro o platforma pentru figurație în filme, clipuri, reclame! Sunt de toate vârstele! De la bebeluși la bunici 80 +
Este gratis înscrierea!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LisaJulie):

Vezi că acest MistarGogu confunda grav web design-ul cu web developmentul. Și eu când îi ziceam că scrie prostii mi-a dat ignore. Haha

| Yurisa a răspuns:

Arte, media digitala