| Anonimul151 a întrebat:

Dacă vrei să te angajezi ca courier ( de colete ) la una dintre firmele care există ( fan courier, cargus, dpd, gls ) etc., există posibilitatea de a lucra cu masina personală? Având în vedere mai ales dacă ai luat carnetul și ești începător..., nu poți conduce dubă mare sau mai mică din această. + ca mai exista destule riscuri. ( accidente etc ).

Pentru a fi curier ce trebuie să faci? Trebuie urmat vreun curs?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal că nu poți livra cu mașina personală.

Cu mașina personală la glovo, razz, pizza.

Oricum firmele mari de curierat nu cred că angajează incepatori

1 răspuns:
| Anonimul151 explică (pentru suntserios):

La fan courier am văzut, ca au făcut "Școala de courieri - Fan Courier" ( ceva de acest gen de se numește ). Și angajează și începători...

Știu că la tazz, glovo și la alte restaurante poți fi livator cu mașina personală.