| JamesWatson a întrebat:

Dau FUNDA! Ce părere aveți de facultatea aceasta Facultatea de Drept Babeş-Bolyai Cluj-Napoca, am auzit ca e una dintre cele mai bune? Dacă sunt studenti de acolo.
Cum sunt profesorii?
Cat costa daca este fara buget?
Conteaza doar nota de la bac sau se mai dau examene?
+Orice alte informatii esențiale.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt din Cluj-Napoca.
Cunosc avocați care au terminat aici, profesori, avocați angajați să judece cele mai complexe cazuri din țară, este o tradiție academică deosebită, care se intinde până la avocații români de dinainte de 1918.
Pe tema asta pot să îți relatez o anecdotă istorică.
După 1918, în Cluj au venit și avocați din Regat, din București.
La un proces, avocatul bucureștean cu doctorat la Paris a emis.
- Eu refut ( de la refuter din franceză) toate argumntele oponentului meu.
Avocatul de Cluj, cu doctorat la Viena.
- Ba, eu te f, și te contra f, și dacă nu ți-e suficient te trimit și la origine, de unde a fost oiejdit pe lumea asta.
Procesul la câștigat ardeleanul.
Așa că.

1 răspuns:
| JamesWatson explică (pentru sadrian46):

Multumesc de raspuns.
Imi place mult raspunsul tau.