| danidni a întrebat:

Dau fundita! Cate ore lucrează un agent de poliție pe zi si care e progranul lui săptămânal?

Răspuns Câştigător
| MikaelaSimulator a răspuns:

Am găsit aici un articol concis care cred ca e fix ceea ce cautai: https://prolex.ro/2017/10/30/programul-normal-de-lucru/

2 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

O să ți-l seteze ei de la ce oră până la ce oră lucrezi.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru MikaelaSimulator):

In teorie da, in practica nu. Activitatile politiei nu sunt activitati de productie. Toate sarcinile politiei trebuie rezolvate, indiferent de incadrare.
Un exemplu: daca sunt multe cazuri de cercetare urgenta ce face politistul judiciar: dupa 8 ore zilnice sau 48 de ore saptamanale inceteaza activitatea?
Daca se produc anumite evenimente - exemplu demonstratii pe timp indelungat, ce fac ce-i din paza: lucreaza 48 de ore pe saptamana si apoi merg acasa?
Astea sunt de-ale lui Coarna iluzii. E adevarat ca uneori se mai si platesc orele suplimentare.