| username010000000 a întrebat:

DAU VOT
DAU FUNDAAAAAAAAAAAAA!

PLZZZ

Srietimi si mie niste superstitii norocoase! P.S nu vreau sa-mi trimiteti linkuri catre YouTube!

8 răspunsuri:
| anamaria9123 a răspuns:

Daca se sparge o oglinda, nu ai ghinion, ci noroc
Daca se sparge o farfurie/ orice alt obiect ai noroc
Daca gasesti potcoave ai noroc
Daca o pasare si-a facut nevoile pe tine in timp ce zbura, ai noroc
Daca o pisica alba trece prin fata ta, ai noroc
Daca pasesti peste picioarele cuiva, aceapersoana se zice ca nu mai creste, iar tu ii iei norocul.
Aceste superstitii mi le-a zis bunica. Fundita, te rog, daca iti plac.

| AchimAlin a răspuns:

1.Daca vezi o stea cazatoare aceasta iti va aduce noroc.
2. Daca te mananca palma dreapta vei primi banii

| Florea_Lucian_1984 a răspuns:

Cea ma buna superstitie norocoasa este sa nu crezi in superstitii indiferent de genul lor astfel vei fi destul de norocos sa nu rada lumea de tine

| username010000000 explică (pentru anamaria9123):

De fapt :
Dacă o oglindă se sparge numarai cioburile si cate cioburi sunt in atatia ani te vei casatori

| username010000000 explică (pentru AchimAlin):

De fapt :
-Dacă vezi o stea cazatoarea pe data de 10 august iti vei visa viitorul iubit/a
-Daca te mănâncă palma stângă primești bani daca te mănâncă cea dreapta dai bani

| username010000000 explică (pentru Florea_Lucian_1984):

Da în fine eu vreau superstiții nu sfaturi de viață!

| Mayar a răspuns:

Daca isi face nevoile o pasare pe tine, ai noroc la bani big grin Serios, asta am auzit si euhee hee rolling on the floor

| username010000000 explică (pentru Mayar):

Stiam