| nyoentox2002 a întrebat:

De ce ești văzut prost în societate daca lucrezi la glovo?

77 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e parerea ta.

| Catlove33 a răspuns:

Salut, eu zic ca nu ar trebui sa fii vazut rau, multi oameni lucreaza la glovo ce i studenti ma refer. Sunt oameni care lucreaza si cu sapa, sa stranga gunoiul etc., daca te uiti pe youtobe selly face LA MUNCA si tot a lucrat ca livrator, nu e o rusineeee si e un exzemplu pentru oamenii de varsta ta, nu stai pe spatele parintilor tai si ti faci singur bani. RESPECT

| dullcat a răspuns:

Mai, cine te vede asa, mai ales ca ai zis despre cum iti convine salariul? Observ ca ti-ai gasit un nou subiect pe care sa te plangi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar oamenii superficiali te vad "prost" daca lucrezi la glovo. Si stai linistit ca sunt oameni cu facultati si masterate care castiga mai putin ca tine. Ei doar au besini in cap. I-au tinut parintii in facultate si au impresia ca sunt mai valorosi ca altii.

| Xexexexexer a răspuns:

Pentru ca nu iti trebuie scoala sa faci asta.

| EliLeli a răspuns:

Puii mei, esti vazut prost si daca lucrezi la Emag. Mergi linistit si munceste, nu e nimic rau sa lucrezi la Glovo. Nu mai baga in seama idiotii. Stiu ca sunt multi...Asta-i viata!

| Simpatic a răspuns:

Nu are nicio legatura cu prostia faptul ca lucrezi la glovo.

| EestiSodalane a răspuns:

"Cui îi pasă?"

| Catrice a răspuns:

Parca te ura lumea ca ești negru, acu le-o trecut?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Asta e doar părerea ta.

| floruits a răspuns:

Mai bine lucrezi la glovo decât să nu lucrezi.

| Smmo a răspuns:

Nu stiu, mie mi se pare ok, oricum ai niste abilitati pe care altii nu le au, altfel nu erai apt pentru acea munca.

| nyoentox2002 explică (pentru Catrice):

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui să-ți fie rușine că lucrezi. Ești văzut mai prost dacă ești întreținut de părinți decât dacă lucrezi la glovo.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Multi îmi dau replici de genul
"Te crezi artist și tu lucrezi la glovo"
"Zici că ai bani, mașini, femei dar tu de fapt lucrez la glovo"( și nici nu am menționat de chestiile care a zis el)
Una a zis:
"Cum poate sa care ghiozdanul ăsta în spate țiganul de la glovo!
In ziua de azi orice job mi se pare jenant
Mai ales meseria de polițist:
Paraziții.
Daca nu ți se mai scoală fă"te polițist
Dacă mă-ta e cu.ă și tactu comunist
Fă-te politist hai fă-te politist

| nyoentox2002 explică (pentru darrio2007):

Mă simt nasol în orașul meu, pentru că lucrez la glovo sunt prost văzut, pe când astea cu mașinile nu

| TheGentleman a răspuns:

Omule drag, l-ai văzut/auzit pe Cabral plângându-se că e creol/negru/mulatru? Adoptă atitudinea lui, pieptul și privirea înainte, umerii drepți și zâmbește larg, cu gura până la urechi, poți exersa în oglindă.

Începe mai întâi cu fete, domnișoare și femei, după aceea, după ce prinzi curaj, fă asta și când întâlnești băieți/ bărbați. nu uita să dai binețe și să urezi „să ai/ să aveți o zi frumoasă!"

Urmărește BucharestBikeTraffic sau Motorbike și vezi cum interacționează ei cu oamenii.

Zâmbetul este molipsitor, să știi!

| pascupas11 a răspuns:

Nu ar trebui vazuti prost deoarece operatorii Glovo sunt cei mai buni prieteni ai omului.

| nyoentox2002 explică (pentru Xexexexexer):

De parcă cu școala iei mai mulți bani, la glovo iei 4000 lei pe lună lejer+tips pe când celelalte joburi nu iei mai mult de 2500, și un profesor daca ia 3000 lei și unul care are 10 ani nici 4000 nu ia laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Iubitul meu e polițist criminalist, ca să știi ) ) ) Acum fiecare cu părerea lui...

| 3243F6 a răspuns:

Jobul este vazut inferior fata de altele, nu omul fata de altii.

Esti vazut prost in societate cand nu stii sa asculti, cand nu te ingrijesti cum trebuie, cand injuri, ș.a.

Cei care asociaza omul cu jobul si-l judeca fara sa-l cunoasca sunt de evitat, nu de ascultat.

Daca un baiat venit dintr-o familie de hoti munceste la glovo sa faca un ban cinstit, pentru mine e un erou.
Daca un baiat dintr-o familie ok care i-a oferit tot suportul pentru o educatie buna, lucreaza la glovo, pentru mine e un idiot cu potential de mai bine.

Un ultim gand: poti sa fii foarte respectat de oameni fiind un angajat model la glovo prin comprotament si seriozitate.

| nyoentox2002 explică (pentru Catlove33):

La Selly e altceva e vedeta și la el e o provocare pusă pe YouTube!
In orașul meu Huși e văzut prost glovo, are 1 an de când s-a bagat, suntem 2 cu bicicleta și 3 cu mașina pe oraș, astea cu bicicleta suntem văzuți prost!
În orașele mari nu știu cum e!
In general chiar daca stai cu părinții nu ți se zice nimic

| nyoentox2002 explică (pentru 3243F6):

Eu sunt urat de tot orașul, mă îmbrac calumea și tot degeaba

| Catlove33 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Profesorii nu iau atat, a dica depinde de cat timp lucreaza, mama mea lucreaza ca profesoara de aproximativ 22 de ani si primeste 11000 de lei pe luna. Depinde si de cate ore are pe saptamana are.

| nyoentox2002 explică (pentru pascupas11):

Pai eu fac și muzică și unul a zis că mă laud cu ce am
Cu bani(am bani dar nu am zis că milioane de euro,eu nu am zis că am bani in piese am zis că aveau să am)
Zdrențe (e realitatea că toate sunt pe interes, despre asta cânt in piese)
Mașini( nu am menționat mașini în piese)
Haine de firmă, nu am cântat niciodata despre asta
Substanțe interzise adică iarbă(am o piesa cu un vers m-am băgam un gram, mi-a făcut un vers un prieten că sa rimeze)

Zicea tu lauzi cu mașini, bani femei și tu lucrezi la glovo

| Catlove33 a răspuns (pentru nyoentox2002):

NU haina face omul si omul face haina. Tine minte proverbul si baga la cap.

| 3243F6 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Eu nu te cunosc, dar nici nu cred ca un oras intreg este importriva unui om ok pe care-l cunoaste doar pentru ca lucreaza la glovo.

| Catlove33 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Cum te cheama pe yotobe?

| nyoentox2002 explică (pentru Catlove33):

Un profesor începator înainte de grevă avea 2400 lei adică mai mult oleacă de minimul pe economie care s-a majorat pe la 3000 fără câțiva lei
Un profesor cu vechime de 5-10 ani (3500 lei)
Profesoara de sport ia 5500 lei și lucrează de vreo 20 ani, mi se pare putin
Eu cunosc persoane care au 8 clase zi zeci de mii de euro!