| Kornuletz540 a întrebat:

De ce în România nu prea există femei angajate ca muncitori constructori?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca este o munca fizica foarte grea pentru femei, in constructii, dar sunt destule femei la depozitele de marfa de constructii, ca soferite pe masinile de beton si carat pamant, ca proiectanti si arhitecti.

7 răspunsuri:
| Celestina003 a răspuns:

Dar bărbați care pun unghi ai văzut?

| anonimuIl a răspuns:

Că nu pot munci fizic pe șantier ce muncesc bărbații.

| NisipLaMare a răspuns:

Iti zic eu : ca sa lase baietii sa lucreze liniștiți.

| Drimmero a răspuns:

In general nu prea vezi femei pe santier, acolo iti trebuie forta fizica mare, munca titanica, in schimb femeile se pot face arhitecti proiectanti, cu alte cuvinte le dau "fraierilor" sa-si rupa carpa pe santier.

| ReddY25 a răspuns:

Pt că bărbații fac mai bine

| Caro34 a răspuns (pentru Celestina003):

Ce fel de unghi? 90 grade? 60 grade? Cred ca voiai sa ne scrii: "unghii"... Of, of, ma distruge gramatica asta!?

| Celestina003 a răspuns (pentru Caro34):

Măcar atât să ști si tu în viața asta.