| mgtow a întrebat:

De ce lumea e atat de dusa cu capul? Am si eu un vis care e jumatate implinit dar cand am mers sa ma angajez ca sofer pe camion sau autotren (cap tractor si remorca 12m lungime) vor experienta si pedegeaba le zic ca trebuie sa incep si eu cu cineva sa prind experienta e culmea... acum astept sa ma operez si sa reiau cautarile (indiferent daca ma angajez pe autobuz, camion sau autotren sa fie ceva) sau o fi oare o perioada mai complicata in viata pana se iveste ceva bun? Am renuntat la femei si chefuri pentru a ma putea dedica soferiei daca nici aici nu am noroc de ce mai traiesc?

7 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Dă și tu o șpagă ca tot românul, n-ai ce face.

| Vlafo a răspuns:

Vor experienta deoarece nu vor sa explice si sa stea sa isi bata capul sau pur si simplu habar nu au cu ce se manca si mai usor sa cheme unul care se pricepe si sa fac treaba ca la carte (cap-coada) decat unul care este la inceput. Plus ca se tem pentru bunurile lor. Eu zic sa mai incerci, ca incercarea moarte n-are, incearca ca undeva vei gasi o usa deschisa. Mai mergi si pe la biserica, tine post, impartasestete si nu renunta, niciodata! Ca totul are un inceput! Mult success in cariera si o dupa amiaza placuta...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bine ai venit în lumea reală.
Nu ai pe nimeni care să te recomande, slabe șanse de angajare.
După ce te faci bine, încearcă să cunoști persoane care chiar ele angajează fără interviu și etc. (prieteni, foști colegi, patroni).
Pa, pa.

| mgtow explică (pentru Legiuitoarea):

Cand am fost in tara a vorbit un vechi coleg de munca din partea mamei mele sa ma bag ca sofer la niste firme dar nu am primit vreun raspuns bun doar sa se faca vreme buna acum am emigrat iar in strainatate si din nou am o promisiune de la cineva dupa operatie zice ca discuta treaba sa ma angajeze (nu e roman) daca nici asa nu va fi bine cred ca m-am nascut sa am parte de belele.

| CataC a răspuns:

Salut, dusa cu capul de ce?
Nici eu n-as da cap tractor si remorca de 12m pe mana unuia fara experienta decat ca ultima varianta, as incerca intai cu cineva care a mai condus ceva similar.
Ia-o usor, nu te angajeaza nimeni direct pe remorca de 12m.
Bafta

| FerLin a răspuns:

Dragul meu... nu renunta la viata ta pentru nimic si nimeni! Bucura-te de tinerete...
Canva iti vei aminti de ea cu mari regrete daca nu profiti acum cat poti de ea!

| mgtow explică (pentru CataC):

Si ce ai face cand nu vor mai fi cu experienta? Ajung la pensie cei cu vechime si incepatorii o iau in locul lor, daca toti fac asa se alege saracia de ei, mai trebuie sa formeze si fara vechime dar greu se gasesc patroni intelegatori.