| CuciumitaMihaela a întrebat:

De ce nu se poate face angajarea la posta pe post de casier fara liceu terminat?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca nu te angajeaza nimeni fara diploa de bac, mai ales daca trebuie sa manipulezi bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La poștă nu, dar la supermarket te primește și cu 8 sau 10 clase, asta dacă ai experiență.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu se mai angajeaza in functie cu raspundere, oameni incompetenti, care nu au fost capabili sa-si termine nici macar liceul.

Practic persoana fara liceu este NECALIFICATA si poate aplica numai pentru munci de jos, unde nu se cere calificare si nici liceu terminat.

| johnnny123 a răspuns:

Pentru că astea sunt cerințele postului.

Îmi plac maxim oamenii care spun "renunț la liceu pentru că nu mă ajută cu nimic în viață" și apoi se întreabă "de ce nu mă pot angaja pe postul ăsta care necesită bacul?"

| StoicAnalysis a răspuns (pentru johnnny123):

Se iau dupa bombardierii care fac combinatii sa traiasca de pe o zi pe alta sau dupa bombardierii cu bani de la parinti. Si cand ajung la primul obstacol, realizeaza ca nu au forma de invatamant necesara pentru ce vor ei sa faca. Si cum nu sunt nici combinatori si nici sustinuti de parinti financiar, raman cu ochii in soare. Trist dar adevarat. Eu si acum regret ca nu m-am apucat de facultate mai devreme cu 4 ani. Pana acum deja terminam facultatea. straight face.

| Hyperion7 a răspuns:

Pentru că, se presupune că dacă ai avea bacul, ești mai responsabilbig grin
Nu știu dacă e sau nu așa, dar fiecare angajator are propriile sale condiții

| Dragobeta a răspuns:

1. Pentru ca nu ai liceul terminat.
2. Ca sa fii casier e nevoie de studii economice: liceul economic.
In plus. nu stiu sa fie la Posta post doar de casier. Este oficiantul care se ocupa si de alte probleme.