| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii sunt rai si invidiosi cand le pui o amarata de intrebare "daca se mai intra cu pile"? Asa ceva efectv mi-a taiat somnul si tipa raspunde " tu stii mai bine decat mine", eu care nu am dat niciun ban pentru job-ul actual.
In ziua de azi oamenii cred ca cu bani faci orice dar eu cred ca trebuie sa te si lupti pentru treaba asta, nu mai poti conversa cu nimeni pentru nimic, adica nici sa te informezi ca o iau in nume de rau, voi ce ziceti ca fiecare e pentru el?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Oamenii sunt mai reci, s-au schimbat valorile.
Mai exista si oameni printre atatea creiere spalate pe creier si toxice, dar putini.
Fii mai selectiv cui te deschizi, nu toti au rabdare sa te asculte.
Majoritatea oamenilor vor sa se auda doar pe ei vorbind.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se practica asa ceva -intratul pe pile-, si doi la mana nu se intreaba asa...

Personal consider ca trebuie sa intri pe fortele porprii undeva unde ai vrea sa lucrezi sau sa iti exploatezi talentul, pentru ca este cel mai sigur mod, iar "cunoștințele" respective, cum spui tu "pile" ți le dezvolti in timp prin cunoștințe comune, iar acele persoane te vor indruma pe drumul cel corect, însă nimeni nu s-ar incumeta mai mult ca sigur sa își riste postul și functia pentru a fi "pila" cuiva. Acum nu știu ce sa spun, tot tu trebuie sa lucrezi cu tine insuti pana vei obtine ceea ce îți dorești cu adevarat pe fortele proprii.

Nu consider ca sunt oameni invidiosi acești oameni de care spui ca se enerveaza atunci când îi intrebi asta cu "intratul pe pile", însă nu este normal pana la urma intratul pe "pile" pentru ca intr-un final se vor vedea rezultatele.

Si ei la randul lor au intrat candva pe fortele lor proprii și personale. Este puțin rușinoasă/jenanta intrebarea aceasta oricum ar fi adresata.

Cel mult întreabă dacă se poate sa iti pună o vorbă la X, Y, Z. Mai mult nu știu ce sa iti spun!

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca intrebarea ta a insinuat direct ca s-a intrat pana atunci numai cu pile, de aceea!
Oamenii s-au simtit jigniti si ti-au dat replica taioasa.

Invata sa pui intrebarea corect, ca sa nu atragi rautati, ca tu ai fost cea care le-ai generat!

| NLS a răspuns:

Ai avut probabil ghinion sa ai lângă tine persoane posace, orgolioase și invidioase.
Insa nu toată lumea e la fel.
Am cunoscut chiar și pe acest site persoane foarte de treaba, cu care țin legătura în afara site-ului, si pot spune sigur ca sunt persoane de nota 10. Chiar peste prietenii reali pe care ii am.

| doctorandus a răspuns:

Parintii bogati platesc meditatii pentru copiii lor. A da sau primi mita este riscant, pentru ca Politia urmareste uneori astfel de cazuri, deci poate sa pice magareata exact pe tine sau pe parintii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles ce am vrut eu sa explic mai sus