| DeeaAndreea29 a întrebat:

De ce pregatire profesionala ai nevoie pentru a iesi judecator?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci o facultate de drept, sa obtii licenta, sa reusesti la admiterea in Institutul National al Magistraturii, sa reusesti la examenul de absolvire, sa faci 2 ani ca judecator stagiar si sa reusesti la examenul de definitivat.

| SabinaRsT a răspuns:

Absolvire a Facultatii de Drept, apoi trebuie sa fii stagiar in avocatura iar dupa aceea in ceea ce ti-ai propus tu ca judecator.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
E cale lungă până acolo, dar nu și imposibil!
Facultatea de Drept și apoi Institutul Național al Magistraturii care este de doi ani!
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| agoodfriend a răspuns:

Nu te lua dupa mincinosi. Este imposibil!

| DeeaAndreea29 explică (pentru agoodfriend):

Dc sa fie imposibil?

| agoodfriend a răspuns (pentru DeeaAndreea29):

Pentru ca au acces oamenii din sistem. Faci parte tu, parintii sau rudele tale din sistem? Daca da, atunci ai drumul liber catre visul tau. Daca nu, atunci stai linistita si cauta altceva.

| DeeaAndreea29 explică (pentru agoodfriend):

Pana sa ajung acolo mai am cale lunga... asta e o chestie provizorie imi trebuie la Ed Tehnologica!

| agoodfriend a răspuns (pentru DeeaAndreea29):

Desi nu te cunosc, iti spun cu toata sinceritatea ca mi-as dori sa reusesti. Din pacate e foarte greu, iar uneori visele ne sunt spulberate. Sunt convins ca esti o fata muncitoare, serioasa si isteata. Sper sa ai un viitor stralucit. Cu bine, Andreea.

| DeeaAndreea29 explică (pentru agoodfriend):

Multumesc! m-ai caracterizat perfect! big grin