| Nairda777 a întrebat:

De ce soferii de tir sunt platiti asa de bine?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine spune asta?

| Nairda777 explică (pentru darrio2007):

Au in medie 4, 500 E - 5, 300 E

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt paltiti bine.In Romania cel putin. Toti soferii de tir sau altceva sunt platiti de firma la km parcurs.Si la un km parcurs le da 0, 20 lei. Cei de care spui sunt cei care sofeaza international, ii plateste firma din alta tara. Acolo e alta viata.Chiar un sudor ia 3000 de eur lunar, poate si mai bine. In Olanda spre exemplu.

| blAster85 a răspuns (pentru Nairda777):

Euro?laughing))nu stii ce vb unde au banii astia?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Nairda777):

Poate RON, nicidecum euro

| UzOm a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar si taxele si impozitele sunt pe masura. Ce sa mai zic de chirie si intretinere.