| LaviniuA a întrebat:

De ce sunt atat de multi livratori de mancare in Buc?
Se castiga atat de bine, se ajunge macar la $1k/luna?

Sau pur si simplu e vorba de gradul de analfabetizare al tinerilor?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Domnia si prostia se plateste.
Cei lenesi sa-si faca mancare platesc (binisor) pentru mancarea comandata, iar astfel multi tineri capata o ocazie de a castiga bani.

9 răspunsuri:
| 120bulevard a răspuns:

Ce vrei sa insinuezi prin analfabetizare?

| Freya1 a răspuns:

Tu ști ca sunt foarte mulți tinerii ce muncesc ca livratori in timpul facultății ca să își facă bani suplimentari? Sunt curioasa cum sunt aia analfabeți.

Bucureștiul e mare, sunt mulți ce comanda și multe cartiere.E nevoie de oameni.
Se poate câștiga bine, sau dacă nu, măcar sunt bani în plus când ești elev, student sau mai faci ceva suplimentar.

| SoMeBoDy123 a răspuns:

Studenții in timpul facultății fac acest serviciu pentru a avea și ei o chifla in burta. Bucureștiul este mare ceea ce înseamnă studenți mulți

Răspuns utilizator avertizat
| LaviniuA explică (pentru Freya1):

Nu m-am gandit ca ar fi studenti. Semi-analfabeti atunci, daca nu se pot angaja in domeniul studiat.

| LaviniuA explică (pentru Bubico2022):

Aia ce mai cauta pe aici? N-au de munca in tara lor?

| Freya1 a răspuns (pentru LaviniuA):

Pai cum sa te angajezi în domeniul în care studiezi dacă tu nu ai terminat de studiat? Dacă studiază pentru a deveni profesori, cum sa se facă profesori înainte de a termina facultatea? Ca sa nu mai spunem de bătaia pe locurile de munca din toate domeniile unde durează sa ajungi și tu sa te angajezi poate chiar și după câțiva ani de la încheiere studiilor.

Sunt și eleivi de liceu, clasa 11/12 cu permis sau cu biciclete ce fac un venit suplimentar.Cum sa lipsească de la școală, sa nu mai facă liceul ca să meargă sa se angajeze?
Mai sunt și alții ce au asta ca un al doi-lea job și multe altele.

Răspuns utilizator avertizat
| LaviniuA explică (pentru Freya1):

Bine, am fost cam dura cu bietii studenti. Insa prin anul 2 deja un student ar trebui sa aiba sanse de angajare in domeniu. Eu cunosc cazuri de astfel de studenti. Sigur, sunt putini si depinde de facultate.
In anul 3 odata cu orele practica, cresc sansele de angajare, unii chiar raman sa lucreze la firma in care fac practica.
Elevii daca nu au destui bani, intr-adevar n-au de ales decat sa dea pedala sau altele de genul asta.