| anonim_4396 a întrebat:

De curiozitate, cum mai e viata prin corporatiile mari de cand a inceput pandemia? Se poarta masca in open space? Mai functioneaza acele cantine restaurant unde mancau angajatii inainte? Ce schimbari sunt in viata corporatista?
Mersi

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, in fabrica la care lucrez eu, s-au facut mici schimbari odata cu inceperea acestei pandemii, si dupa cum urmeaza:
Au fost modificate pozitia meselor si a scaunelor in cantina.
Masca obligatorie atat in interior, cat si in exterior (exceptie la pauzele de tigara sau pauza de masa)
Personalul se poate ponta mai repede pentru a nu se aduna prea multa lume la pontatoare( de exemplu daca esti schimbul 1, te poti ponta la ora 14:55 de exemplu) de oarece nu se mai taie ora lucrata ca inainte.
Celor care nu poarta masca li se pot face referate, avertismente sau sa fie chemati la HR.
Iar cea mai interesanta chestie, cam peste tot prin Romania e asa, a crescut productia considerabil dupa primul val de pandemie.

| Februar30 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Si nu e evervant sa stai mereu cu masca pe fata? Chiar se poarta de toata lumea? La masa si la tigara nu esti neprotejat oricum, ca intri in contact cu alte persoane?

| DaniTDCI a răspuns (pentru Februar30):

La pauze esti neprotejat intr-adevar, dar asta e regula, trebuie masca pe fata mereu.