| IoanaIonuca a întrebat:

Drept sau Medicina? Pro si contra, va rog. Mersi big grin

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dreptul e mai banos dar si periculos. Medicina te poate afecta daca iti mor pacientii din geseala ta.

| Eastwood a răspuns:

La salariu sunt ok amandoua, depinde spre te axezi tu, ce iti place!
Fa ceea ce iti place, nu ceea ce spunem noi si sa fie o alegere gresita!

| IoanaIonuca explică (pentru Eastwood):

Mie imi plac amandoua si de asta am intrebat, sa vad niste pareri. Sunt totusi destul de opuse cele doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare din astea doua meserii are avantaje si dezavantaje.
La Medicina e mai mult de invatat decat la Drept, adica e logic.Dar nici la Drept nu e usor, nu e orice facultate.Cea mai buna alegere pe care poti sa o faci stii care e? Sa alegi ce iti place, daca te duci la Medicina si nu iti place ce faci, ai sa clachezi.Parerea mea, faci ce vrei.O zi frumoasa. P.S : Pro si contra hm? Vrei sa te convingem noi care e mai de cacao decat cealalta?

| justadream94 a răspuns:

Medicina clar---foarte banos, si fain dar cam mult de invatat intre 6-11 ani de facultate, la drept doar procuror sau judecator, avocat in nici un caz. Sunt destui.

As da la medicina.