| Raducu445 a întrebat:

Dupa ce termini academia militara la profilul de telecomunicatii, te repartizeaza intr-un oras la intamplare? Sau iti alegi tu orasul unde vei avea jobul?

7 răspunsuri:
| Ciprian09 a răspuns:

Cei de la CMJ ce ti au spus?

| darrio2007 a răspuns:

Te repartizeaza unde au ei post liber.

| Ciprian09 a răspuns (pentru darrio2007):

Normal,ar trebui sa opteze pentru toate UM din tara care au scos posturi libere la incadrare! cea mai apropiata unitate, in functie de medie, se ocupa!

| Raducu445 explică (pentru Ciprian09):

Repartizarea este definitiva? Sau daca vor, o pot schimba? Acolo va fi repartizarea pentru totdeauna?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Repartitia este definitiva dar te poti muta daca se face un loc liber in garnizoana dorita.

| Raducu445 explică (pentru Salontanul):

Te pot repartiza oriunde in tara?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Raducu445):

Da! La intrarea in Academie semnezi un contract ca platesti scolarizarea daca pleci in timpul contractului si ca te vei duce unde te repartizeaza.