| 123gabialexandra a întrebat:

După ce termini facultatea de matematica, poți merge oricând sa predai in învățământ? (Categoric, mergând la evaluare- obținere post) Sau nu mai poți merge dacă nu ai predat in primii 2 ani?
Sau după ce ai intrat in învățământ e obligatoriu sa îți dai definitivatul in decurs de 2 ani ca altfel nu mai poți preda?
Imi explicati, va rog, cum stau lucrurile referitor la acest capitol, ca le încurc un pic…
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Poti mergi cand vrei tu, atata timp cat ai facut modulul pedagogic si iei minim 5 la titularizare scris (si daca is si posturi(.

| Andreea280900 a răspuns (pentru Wr3nch):

Este aceeasi regula si pentru facultatea de pedagogie?

| Violleta2022 a răspuns:

Lasa-i pe aia care fac aceasta facultate sa se procupe de asta, ca au 4 ani de facultate, apoi licenta si vad ei mai departe ce oportunitati de joburi au.