| PorochCarina a întrebat:

Dupa ce termini facultatea de medicina in urmatorii ani de specializare, lucrezi? Sau de abia dupa acei ani de specializare vei putea lucra?

Răspuns Câştigător
| Smolbean a răspuns:

Salut. Trebuie sa faci 6 ani de medicina, apoi sa îți alegi o specializare, faci rezidențiatul(între 4-7 ani, dacă nu ma înșel, depinde de specializare) apoi poți sa te numești medic specialist. Evident, ca să treci de la un nivel la altul, e nevoie de examene

2 răspunsuri:
| mi25 a răspuns (pentru Smolbean):

Rezidentiatul este mai mic, in functie de specialitate.