| NitroJohny5656 a întrebat:

Dupa ce termini facultatea de psihologie esti obligat sa iti cumperi cabinet? Eu am cunoscut si care faceau direct acasa la ei, care-i avantajul daca iti iei cabinet? Si stiti oameni care au invatat si nu sunt psihologi? Dar farmacisti?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu iti ''cumperi '' cabinet, infintezi unul. Si daca nu vrei, nu te obliga nimeni. Poti lucra ca partener la cabinetul altuia, in o firma, ca si consilier in scoli, etc. Daca iti faci singur cabinet si ai clienti, iti ramane tie banii care revin dupa ce platesti taxele si impozitele.

| sierra1 a răspuns:

"Dupa ce termini facultatea de psihologie esti obligat sa iti cumperi cabinet?"

nici vorbă, poți rămâne acasă ca un eminent șomer de ex.

| NitroJohny5656 explică (pentru Wr3nch):

Pai si nu poti sa faci terapie si acasa la tine?

| Wr3nch a răspuns (pentru NitroJohny5656):

Poti sa iti faci cabinet acasă, si atunci faci linistit. Dar e nevoie legal sa deschizi cabinet. Ca daca ce planuiesti tu e sa chemi oameni acasa, le iei 50 de lei (exemplu) ii bagi in buzunar si atat, o sa sune ANAFul la usa sa puna intrebari.